Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/misc/sem/public_html/konferencja-2014/index.php on line 10
Konferencja "Siłą, czy sposobem?"
Siłą, czy sposobem?
Ameliówka, 24–26 października 2014

Konferencja "Siłą, czy sposobem?"

Konferencja organizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej będzie okazją do spotkania osób z różnych środowisk, które są zaangażowane w edukację matematyczną, popularyzację matematyki i pracę z uczniami uzdolnionymi matematycznie. Tym razem chcemy razem z Państwem zastanowić się nad tym, czy zadania matematyczne należy rozwiązywać "Siłą, czy sposobem?".

Czasem zauważenie pewnej zależności, dorysowanie odpowiedniej "kreski", czy też właściwe pokolorowanie rysunku powoduje, że zadanie, które wydawało się trudne i wymagało wielu rachunków -- staje się proste, krótkie i przyjemne... O takich "sposobach" rozwiązywania trudnych zadań matematycznych będą opowiadać Państwu nasi prelegenci.

W trakcie dwudniowego spotkania nie da się poruszyć wszystkich interesujących zagadnień i dlatego zachęcamy uczestników do przygotowania własnych opracowań dotyczących tematyki konferencji do umieszczenia jej stronie.

© 2014 Wydział MiNI PW; opracowanie: Łukasz Gleń