Konferencje

  • Konferencja „Można inaczej” w Sielpi (18–20 października 2024)
  • Konferencja „Odkrywanie Matematyki” w Sielpi (20–22 października 2023)
  • Konferencja „Matematyka. Poszukuję-odkrywam” w Sielpi (4–6 listopada 2022)
  • Konferencja „Kalejdoskop matematyczny” w Żerkowie (22–24 października 2021)
  • Konferencja „Elementarne, ale niebanalne” w Ośrodku Wypoczynkowym „Łucznik” w Sielpi (25–27 października 2019)
  • Konferencja „Kolory matematyki” w Ośrodku Wypoczynkowym „Łucznik” w Sielpi (26–28 października 2018)
  • Konferencja „Formalizmy tak czy nie?” w Ośrodku Wypoczynkowym „Łucznik” w Sielpi (20–22 października 2017) W trakcie dwudniowego spotkania nie da się poruszyć wszystkich interesujących zagadnień i dlatego zachęcamy uczestników do przygotowania własnych opracowań dotyczących tematyki konferencji do umieszczenia jej stronie. Tradycyjnie wykładowcy na konferencjach SEM są zapraszani do wygłoszenia odczytu przez organizatorów. W czasie tegorocznej konferencji, na prośbę uczestników, postanowiliśmy umożliwić wystąpienie chętnym nauczycielom. Wszystkich chcących wygłosić odczyt (ok. 20 minut) w czasie konferencji prosimy o przysłanie krótkiego abstraktu do dnia 05.10.2017 roku na adres barosz at mini.pw.edu.pl. Z powodu ograniczeń czasowych Komitet Programowy zastrzega sobie możliwość niezakwalifikowania odczytu. O decyzji Komitetu zainteresowani zostaną poinformowani do dnia 10.10.2017r.
  • Konferencja „Nim obliczysz, pomyśl!” w Ośrodku Wypoczynkowym „Łucznik” w Sielpi (21–23 października 2016) To już dziewiąta konferencja Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej skierowana do wszystkich zainteresowanych popularyzacją matematyki oraz rozwijaniem uzdolnień matematycznych uczniów. Po raz kolejny chcemy zwrócić uwagę na zadania wymagające czegoś więcej niż tylko sprawności rachunkowej. Temat jest nie nowy, ale chyba ciągle interesujący. Zapraszamy do udziału w konferencji oraz do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami.
  • Konferencja Uczeń zdolny – wyzwanie czy problem w Ośrodku Wypoczynkowym Łucznik (06–08 listopada 2015) Konferencje organizowane corocznie przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej są okazją do spotkania osób z różnych środowisk zaangażowanych w edukację matematyczną, popularyzację matematyki i pracę z uczniami uzdolnionymi matematycznie. Chcielibyśmy aby tegoroczna konferencja, „Uczeń zdolny – wyzwanie czy problem?” była okazją do zaprezentowania różnych doświadczeń związanych z pracą z uczniami uzdolnionymi matematycznie.
  • Konferencja Siłą, czy sposobem? w Ameliówce (24–26 października 2014) Czasem zauważenie pewnej zależności, dorysowanie odpowiedniej „kreski”, czy też właściwe pokolorowanie rysunku powoduje, że zadanie, które wydawało się trudne i wymagało wielu rachunków – staje się proste, krótkie i przyjemne… O takich „sposobach” rozwiązywania trudnych zadań matematycznych będą opowiadać Państwu nasi prelegenci.
  • Konferencja Na płaszczyźnie i w przestrzeni w Ameliówce (25–27 października 2013) Była to kolejna konferencja Stowarzyszenia, zorganizowana w formule podobnej do tej jaką miały konferencje „Konkursy matematyczne w Polsce”, „Matematyka jak uczyć?”, „Gdzie jest matematyka” oraz „Gdzie jest nauczyciel?” i „Co jest najtrudniejsze?”
  • Konferencja Co jest najtrudniejsze? w Ameliówce (26–28 października 2012) Konferencja była spotkaniem osób z różnych środowisk, które są zaangażowane w edukację matematyczną, popularyzację matematyki i pracę z uczniami uzdolnionymi matematycznie. Stworzyła ona okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń i szerokiej dyskusji o roli nauczyciela matematyki w edukacji matematycznej oraz o formach aktywizacji młodzieży i wzbogacenia kompetencji matematycznych ucznia gimnazjum i liceum. Podczas konferencji odbył się finał konkursu prac uczniowskich Delty, podczas którego czwórka młodych matematyków zaprezentowała swoje prace.
  • Konferencja Gdzie jest nauczyciel? w Ameliówce (4–6 listopada 2011) Chcielibyśmy, aby konferencja była spotkaniem osób z różnych środowisk, które są zaangażowane w okołoszkolną edukację matematyczną, popularyzację matematyki i pracę z uczniami uzdolnionymi matematycznie. Stworzy ona okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń i szerokiej dyskusji o roli nauczyciela matematyki w edukacji matematycznej oraz formach aktywizacji młodzieży i wzbogacenia kompetencji matematycznych ucznia gimnazjum i liceum.
  • Konferencja Gdzie jest matematyka? w Soczewce (26–28 listopada 2010) W trakcie konferencji wygłoszono odczyty szkoleniowe przedstawiające ciekawe zagadnienia, zadania i metody do wykorzystania przez nauczycieli w rozbudzaniu zainteresowań matematycznych i pokazywaniu uczniom piękna matematyki. Była to również okazja do wymiany doświadczeń z takiej działalności.
  • Konferencja Matematyka. Jak uczyć? w Sulejowie (9–11 października 2009) Obok referatów dotykających kwestii ogólniejszych (kogo uczyć, dlaczego uczyć i czego uczyć) znalazły się odczyty szkoleniowe dotyczące ciekawych zagadnień, zadań i metod, które mogłyby być wykorzystane przez nauczycieli na lekcjach, kółkach, warsztatach czy w prowadzeniu działaności popularyzatorskiej, a więc w nauczaniu matematyki lub zachęcania by się jej uczyć.
  • Konferencja Konkursy matematyczne w Polsce w Sulejowie (17–19 października 2008) Celem konferencji była próba całościowego ogarnięcia sytuacji dotyczącej konkursów matematycznych w Polsce w kontekście aktualnych problemów edukacji matematycznej. Stworzyła ona okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń, dyskusji o różnych problemach edukacji matematycznej, formach aktywizacji młodzieży i wzbogacenia wiedzy.